آموزش راه اندازی ioncube

آموزش راه اندازی ioncube | فعال سازی ماژول ioncube

آموزش نصب و فعالسازی ioncube ، فعال سازی ماژول ioncube  ، راهنمای فعالسازی ماژولهای مورد نیاز قالب وردپرسی ، نصب ماژول یون کیوب روی لوکال

در صورتی که ماژول ioncube زیر روی سیستم شما در لوکال نصب نباشد بعد از نصب برخی قالبها یا روی لوکال با پیام زیر مواجه می شویم :

Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.

برای رفع مشکل بایستی متناسب با  نسخه سرور محلی (زمپ یا ومپ) اقدام به دانلود فایل ماژول ioncube مربوطه از سایت مرجع نموده و با راهنمایی که در ادامه می آید اقدام به نصب و فعالسازی ioncube  بپردازید. این عملیات فقط بار اول نیاز است و تا زمانی که سرور لوکال شما سالم باشد نیاز به نصب مجدد نخواهد داشت.

مراحل نصب ماژول ioncobe   روی سرور xampp

مرحله یک) دانلود دو فایل dll ماژول ioncube  از سایت مرجع

آموزش نصب و فعالسازی ioncube

سپس پکیج را از حالت فشرده خارج نمایید در محتویات پکیج دو فایل dll خاص وجود دارد که در مرحله بعد به آنها نیاز داریم .

مرحله دو) در این مرحله باید فایل php.ini را ویرایش کنیم :

از مسیر نصب زمپ که بطور پیش فرض درایو سی است : c:/xampp/php  فایل php.ini  را پیدا نموده و با یک ویرایشگر متنی باز کنید:

فعال سازی ماژول ioncube

اکنون باید یک خط کد به فایل php.ini اضافه کنیم . این دستور مسیر فایلهایی که در مرحله قبل دانلود کرده ایم به زمپ خاطرنشان می سازد پس در این مرحله در مسیری دلخواه یک پوشه ایجاد و محتویات پکیج دانلود قرار دهید به عنوان نمونه ما محتویات پکیج دانلود در پوشه زیر قرار دادیم:

C:/xampp/php/ext/ioncube

سپس خط کد زیر را به فایل php.ini اضافه نموده تغییرات ذخیره نمایید.

zend_extension=’C:/xampp/php/ext/ioncube/ioncube_loader_win_5.6.dll’

مرحله سه) اکنون باید برنامه xamp را یک مرتبه کامل stop و سپس مجدد اجرا (run) کنید.

درصورتی که مراحل به درستی صورت گرفته باشد دیگر با پیغام اولیه برخورد نخواهید کرد.

نکته 1) فایل دانلودی بسته به نسخه xamp سیستم شما متفاوت خواهد بود در صورتی که بعد از اجرای صحیح تمام موارد بالا با خطا مواجه شدید لطفا فایلهای دانلودی نسخه دیگری را از سایت مرجع دانلود نموده و جایگزین فایلهای قبلی نمایید.

نکته 2) در صورتی که از سیستم عامل دیگری به غیر از ویندوز(مثلا لینوکس) استفاده می نمایید بایستی فایل متناسب با سیستم مورد نظر دانلود نمایید.

نکته 3) در صورتی که سیستم 64 بیتی دارید و در فعالسازی آن مشکل دارید لطفا نسخه 32 بیتی زمپ نصب بفرمایید.

 

14
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد