تاثیر استفاده از https و گواهی ssl در سئو سایت

استفاده از https و گواهی ssl در سئو سایت شما و بهبود رتبه گوگل، بسیار مؤثر است. علاوه بر آن، قدرت بالایی، در ایجاد اعتماد بین کاربران دارد.

استفاده از https

خرید آنلاین بسیار فراگیر شده. و افراد در مورد پرداخت های آنلاین دانش خود را افزایش می دهند. یکی از نکات که مورد توجه افراد، همین مسأله داشتن HTTPS است. افراد گواهی ssl سایت ها را با نوار سبز رنگ، در آدرس بار مرورگر، می شناسند.

HTTPS یا  پروتکل امن انتقال اَبَر متن، در واقع پروتکل توسعه یافته http بوده و برای انتقال داده های محرمانه در اینترنت مرسوم است. در واقع، https پروتکل امنیتی است که داده ها را به صورت رمز گزاری شده بین سرور وب و مرورگر در ارتباطات آنلاین کنترل می کند. اغلب این علامت را در سایت های فروشگاهی یا هر سایتی که نیاز به پرداخت آنلاین دارد می بینیم. به صورتی که اطلاعات کارت بانکی شما را محافظت می کند. همچنین زمانی که در سایت ثبت نام می کنیم، برای حفاظت از اطلاعات شخصی این پروتکل نیاز است.

اگر به زبان ساده، بخواهیم بیان کنیم، گواهینامه SSL  رمز گذاری دقیق داده ها را برای پروتکل https انجام میدهد.  چنانچه هکری وارد اتصالات سایت شما شد، کد ها را می تواند ببیند. اما بجز یک سری کاراکترهای بی معنی و بی نظم دیتای دیگری مشاهده نمی کند.

گواهی ssl

تأثیر گواهی SSL در سئو

در جولای سال 2018، گوگل کروم و سایر مرورگرها غیر امن بودن سایت ها را نمایش دادند. یعنی هر سایتی که از ssl استفاده نکند، به صورت “Not Secure” نمایش می دهند. پیش از این هم گوگل یکی از فاکتورهای سئو را استفاده از HTTPs و SSL اعلام کرده بود. پس حتی اگر سایت شما پرداختی هم نداشته باشد، وجود این گواهی، به کاربر حس اعتماد می دهد.

نوار قرمز “امن نبودن” برای هر مشتری زنگ خطر است. اما در سئو چه اثری دارد؟ اگر سایت شما این معیار مهم گوگل را نداشته باشد، با خطر افت جایگاه و رتبه در نتایج گوگل روبروست. در یک کلام گوگل ترجیح می دهد، سایت امن به کاربر معرفی کند. حال چه کنیم؟

راه حل کاملا واضح است یک گواهی امنیتی را در دامنه وبسایت خود نصب کنید و وبسایت خود را به HTTPS منتقل کنید.

استفاده از HTTPS

چگونگی فعال کردن https در ایران

در این زمینه شرکت های فراوانی در حال کار هستند. اغلب شرکت های هاستینگ، گواهی ssl نیز به فروش می رسانند. که با مراجعه به هر کدام می توانید اطلاعات دقیق تر کسب کنید. همچنین برخی سایت ها به صورت تخصصی در زمینه خرید گواهی نامه های گوناگون فعالیت می کنند. پیشنهاد ما جستجو عبارت “خرید ssl” در گوگل است.

لینک هایی که برای شما آورده شده را بررسی و در سریع ترین زمان ممکن HTPPS را روی سایت خود فعال کنید. تا علاوه بر جلب اعتماد مخاطبان، رتبه گوگل خود را هم از دست ندهید.

موفق باشید. منتظر نظرات شما هستیم.

استفاده از HTTPS

 

7
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد