راهنمای کامل رفع مشکل خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده

راهنمای کامل رفع مشکل خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده

خطا Error Establishing a Database Connection یکی از آن خطاهایی است که ممکن است به دلایل مختلف در سایت وردپرسی شما ایجاد شوند. بخصوص اینکه به عنوان یک مبتدی، هیچ تغییری هم در سایت ایجاد نکرده باشید، به شدت خسته کننده است. خب پس با ما همراه باشید تا روش های رفع خطا در اتصال به پایگاه داده را برطرف کنیم.

نکته: قبل از اینکه از هر تغییری در دیتابیس ایجاد کنید، حتما بک آپ بگیرید.

رفع خطا در اتصال به پایگاه داده

ممکن است اولین سوالی که بعد از دیدن Error Establishing a Database Connection به ذهنتان برسد، اینکه چرا؟ چرا سایت شما چنین خطایی دارد؟ خب به زبان ساده، وقتی که وردپرس سایت شما نمی تواند با دیتابیس ارتباط برقرار کند این ارور را می بینید.

حالا اینکه وردپرس نمی تواند این ارتباط را برقرار کند، به چند دلیل ممکن است داشته باشد. اطلاعات ورود دیتابیس ایراد داشته باشد. جوابی از server نگیرید. دیتابیس ایراد داشته باشد. یا خطای سروری پیش بیاید. خب پس با ما برای حل مشکل error establishing a database connection وردپرس ، همراه باشید.

 

آیا خطا را در /wp-admin/ هم می بینید؟

اولین کاری که انجام دهید، این است که چک کنید در wp-admin، یعنی موقع ورود به بخش مدیریت سایت هم این خطا را مشاهده می کنید؟ اگر بله نوبت به قدم بعدی است. البته ممکن است خطاهای دیگری هم اینجا دریافت کنید مثل “One or more database tables are unavailable”. که واضح است باید روی دیتابیسمان کار کنیم.

پس در اینجا لازم است که به فایل wp-config.php یک خط اضافه کنید. البته قبل از جمله “That’s all, stop editing! Happy blogging” این خط را اضافه کنید.

خب حالا بعد از اضافه کردن این خط، مجدد به سایتتان برگردید. به این آدرس:

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

رفع خطا Error Establishing a Database Connection| Error Establishing a Database Connection

یادتان باشد که در این مرحله نیازی به ورود به سایت نیست. چون هدف اصلی فقط تعمیر دیتابیس خراب است.

نکته مهم: این خط را بعد از اینکه دیتابیس اصلاح شد از فایل مورد نظر پاک کنید.

حالا اگر این راه حل، باعث رفع خطا Error Establishing a Database Connection نشود، پس در بقیه مسیر همراه ما باشید.

چک کردن فایل WP-Config در حل error establishing a database connection

در فایل WP-Config جزئیات و اطلاعات اتصال وردپرس به دیتابیس قرار گرفته. برای مثال، پسورد وردپرس یا کاربری که به دیتابیس دسترسی دارد. پس خوب بررسی کنید که دیتایی که از این دسترسی ها در فایل WP-Config قرار دارد، با بقیه بخش ها یکسان است.

اینجا یک نکته را یادآوری کنیم: اینکه مقداری که در DB_Host اینجا تعریف شده، همیشه هم localhost نیست. بسته به هاستینگ شما می تواند متفاوت باشد. بعضی مواقع، حتی با جایگزین کردن IP هم امکان اصلاح وجود دارد. مثلا در اینجا

روش دیگری که تقریبا می توان گفت آخرین راه است، چک کردن با هاستینگ است.

چک کردن با هاستینگ (MySQL Server)

وقت دیگری که خطا Error Establishing a Database Connection پیش می آید، که سایت شما با ترافیک زیادی مواجه شود. به طوریکه هاست و سرور، جوابگو این تعداد نباشد. بهترین کار این است که با هاستینگ سریعا تماس بگیرید. ممکن است دسترسی ها به دیتابیس ایراد داشته باشد. پس از پشتیبانی هاستینگ بخواهید تا مجوزهای دسترسی را مجددا بازیابی کنند.

2
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید