ابزار های انتخاب دامنه مناسب

ابزارهای مهم برای کمک به انتخاب دامنه :

انتخاب نام دامنه یک تصمیم بسیار مهم است. نام دامنه ی انتخابی شما می تواند کسب و کار آنلاینتان را رشد دهد و هم می تواند با شکست روبرو کند.

نامی که شما در نهایت انتخاب می کنید، در تمام بازاریابی ها، تبلیغات، نتایج جستجوی گوگل و بسیاری از جنبه های دیگر کسب و کارتان و یا حتی پروفایل شخصی تان آورده خواهد شد. پس زمان قابل توجهی را صرف کنید تا یک نام دامنه ی مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

خبر خوب این است که ابزارهای تولید نام دامنه زیادی وجود دارد که در این تصمیم مهم می توانند به شما کمک کنند.

ما در این مقاله به معرفی چند ابزار مفید و کاربردی خواهیم پرداخت.

همچنین باید این نکات را حین انتخاب نام دامنه مناسب رعایت کنیم.

  • Meaningful (از کلمات کلیدی با مفهوم در نام دامنه استفاده کنید، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت وب سایت شما همواره باعث می شود در موتور های جستجو خیلی سریع تر از رقیبان خود سبقت بگیرید)
  • Unique (حتما قبل از ثبت بررسی کنید که نام مورد نظر قبلا توسط کسی در فضای غیر دیجیتال به عناوین مختلف مانند شرکت، برند یا…  ثبت نشده باشد و مالکیت معنوی آن در اختیار کسی نباشد.)
  • Short (دامنه های ساده و کوتاه انتخاب کنید)
  • Easy to type ( نامی انتخاب کنید که راحت قابل تایپ کردن باشد)
  • Memorable  (نام دامنه ای انتخاب کنید که جذاب بوده و به راحتی در ذهن بماند)

و اکنون، پنج ابزار هوشمندانه برای انتخاب نام دامنه

در اینجا شما دو کادر جستجو می بینید. یکی از کادرها برای جستجو نام دامنه است و دیگری برای کمک به انتخاب نام دامنه مناسب است. با دامنه ساز شروع کنید و یک کلمه را انتخاب کنید که بسیار با کسب و کار شما مرتبط است. آن را وارد کادر کنید و سپس گزینه های فیلتر خود را از قسمت پایین انتخاب کنید.

چندین کاراکتر را که می خواهید نام دامنه خود را با آنها بسازید انتخاب کنید. در قسمت فیلتر شما می توانید انتخاب کنید که نام دامنه تان ترکیبی از سه کلمه کلیدی باشد یا دو کلمه، از جمع کلمات استفاده کند یا نه، از بعضی پسوندها یا پیشوندها استفاده کنید و… هر چیزی را که مایلید استفاده کنید.

4 سایت برای کمک به انتخاب دامنه | ابزارهای کمک به انتخاب دامنه | پیشنهاد دهنده نام دامنه

Impossibility انتخاب های مختلفی را در انتخاب نام دامنه به شما میدهد. کلمه ی مورد نظرتان را در کادر وارد کنید  و سپس تصمیم بگیرید که اول کلمه ی انتخابیتان اضافه شود یا در انتهای آن.

میتوانید انتخاب کنید که 4 یا 5 یا 6 حرف واضح به کلمه انتخابیات اضافه شود و همینور اینکه حرف انتخلبی فغل باشد یا صفت یا اسم. همچنین می توانید از “ترکیب هر چیزی نیز استفاده کنید”

سپس نتایج را جستجو کنید و آنها را چک کنید تا ببینید آیا چیزی از روی صفحه نمایش می افتد و فریاد می زند ‘من را انتخاب کن’!

NameChk به لحاظ فنی یک ابزار جستجوی دامنه نیست، اما بسیار مفید است. این ابزار به شما اجازه می دهد تا ببینید چه دسته ای از رسانه های اجتماعی برای کلمه خاص شما در دسترس است. بنابراین اگر مالک دامنه ‘example.com’ باشید، می توانید ببینید  کلمه ی “example” در سایت های شبکه های اجتماعی در دسترس است یا خیر. از آنجایی که انطباق در اینترنت مهم است، یک ایده خوب است که ببینید آیا نام دامنه ای که می خواهید استفاده کنید در یوتیوب، فیس بوک، توییتر، فلیکر و … قفل شده یا همه آنها در دسترس هستند.

4 سایت برای کمک به انتخاب دامنه | ابزارهای کمک به انتخاب دامنه | پیشنهاد دهنده نام دامنه

احتمالا یکی از ساده ترین و مفید ترین ابزارهایی است که من در وب برای پیدا کردن نام دامنه مناسب دیده ام. استفاده از Lean Domain Search فوق العاده آسان است.

تمام کاری که شما انجام میدهید این است که، یک یا چند کلمه ای که می خواهید در نام دامنه استفاده کنید در کادر جستجو وارد می کنید. سپس لیستی از دامنه های .COM را در اختیار شما قرار می دهد که پس زمینه ی سبز دارند. زمانی که روی یکی از دامنه های پیشنهادی کلیک می کنید به شما می گوید که این دامنه هنوز در دسترس است یا ثبت شده و همچنین اعلام می کند که نام کاربری با این اسم در توییتر وجود دارد یا خیر.

من چندین بار از این جستجوی دامنه استفاده کرده ام و برخی از ایده های خوب را از طریق آن پیدا کرده ام. اگر تازه شروع به کار کرده اید و می خواهید نام دامنه قابل توجهی را ثبت کنید، ابزار خوبی است. شما می توانید به صورت رایگان به جستجوی دامنه بپردازید، اما جستجوهای شما را به 150 تا محدود می کند. برای دیدن لیست کامل 5000 دامنه می توانید 79 دلار برای دو ماه یا 199 دلار در سال (16.58 دلار در ماه) پرداخت کنید.

در نگاه اول Lean Domain Search به نظر یک ابزار ساده می آید، اما پس از اینکه دکمه جستجو را فشار دادید، به سرعت به قدرت و توان بالقوه این ابزار پی خواهید برد. این یک ابزار عالی برای پیدا کردن ایده های تازه برای نام دامنه است.

4 سایت برای کمک به انتخاب دامنه | ابزارهای کمک به انتخاب دامنه | پیشنهاد دهنده نام دامنه

هزاران نام دامنه هر روز منقضی می شوند دلایل متفاوتی وجود دارد برخی از صاحبان فراموش کرده اند که دامنه ها را تمدید کنند، برخی دیگر نمی خواهند آنها را به پروژه های دیگر منتقل کنند، برای به دست آوردن این دامنه ها ExpiredDomains.net وارد بازی می شود و نام دامنه هایی که منقضی شده اند را لیست می کند.

بعد از انتخاب نام دامنه باید هاست مورد نیازتان را تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب هاست می توانید به مقاله هاست مناسب وردپرس مارجعه کنید.

 

 

13
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد